2010 yılında çıktığımız bu yolculukta,  birlikte yol aldığımız dostlarımız ve destekçilerimizle  moral olmak, umut olmak, sağlıklı bir gelecekte buluşmak için  hayata geçirdiğimiz projelerimizle 8. yılımızdayız. Sağlıklı ve kansersiz bir yaşam için, bilgilendiğimiz, bilinçlendiğimiz,  birlikte acı tatlı anılar biriktiğimiz kocaman bir aile olduk…

Kansersiz ve umut dolu yarınlarda bir ve bir arada olmak dileğiyle…

Kansersiz Yaşam Derneği Ailesi

4 Şubat Dünya Kanser Günü

4 Şubat Dünya Kanser Gününde kanserle mücadeleyi simgeleyen kurdelelerin renklerin anlamlarını sizler için hazırladık… 

Kanserle mücadeleyi simgeleyen kurdelelerin renklerinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü

Sigara kullanımı kanser, koroner kalp rahatsızlıkları, hipertansiyon, mide ve sindirim hastalıklarına yakalanma olasılığınızı büyük ölçüde artırmaktadır. Üstelik, sigara içen ebeveynlerin çocuklarında sigaraya bağlı bu rahatsızlıkların görülme oranı da oldukça yüksektir.

Sigarayı bırakanların yaşadıkları değişimlerin neler olduğunu biliyor musunuz?

6 saat sonra, kalp atışınız normale döner ve kan basıncınız düşer.

Tedavi gören miniklerimiz, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Yataklı Servisi`nde!

Tamamlanan, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Yataklı Servisi`ne tedavi görmekte olan miniklerimiz 5 Şubat Pazartesi günü yerleştiler... Tüm emeklerin, desteklerin amacına ulaştığını görmenin gurur ve mutluluğu bizler için paha biçilemez! Bağışlarıyla, destekleriyle, adımlarıyla, sms`leriyle bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz...

Ve sizler, bu odalarda misafir olun minikler!  Bir an önce tedavinizin bittiği, arkadaşlarınızla sokaklarda koşup oynadığınız günleri hep birlikte görelim! Bu odalar her birinize umut olsun, şifa olsun!
24 saat içinde, kanımızdaki nikotin temizlenir, kandaki karbon monoksit seviyesi düşer, kaslara ve kalbe ulaşan oksijen miktarı artar. 

Bir haftada, tat ve koku alma duyularımız gelişmeye başlar. Akciğerlerimiz kendini temizlemeye ve onarmaya başlar. Kan değerlerimiz normale dönmeye başlar ve antioksidanlar yükselişe geçer.

2 ay içinde, bağışıklık sistemimiz güçlenmeye başlar. Kan akışımız normale döner; hırıltı ve öksürük gibi belirtiler azalmaya başlar. 

1 yılın sonunda, akciğerlerimiz sigaranın verdiği hasarı tamir etme konusunda ilerleme kateder. 

2-5 yıl içinde, kalp krizi, kalp&damar rahatsızlıkları ve inme riski büyük oranda düşüş gösterir.

Kadınlarda rahim kanserine yakalanma riski sigara kullanmayan bir kişi ile aynı seviyeye iner. 

10-15 yılın sonunda ise, sigaradan kaynaklı rahatsızlıklara yakalanma riskiniz hiç sigara içmemiş biriyle neredeyse aynı seviyeye iner.

Sağlıklı ve sigarasız günler dileriz… 

Birlikte Kanatlarımız Daha Güçlü!

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Yataklı Servisi`nde sürdürdüğümüz çalışmalar tamamlandı ve tedavi görmekte olan miniklerimiz odalarına yerleştiler.

Sizler de çocuklarımıza ve ailelerine bu süreçte destek olabilir; Atölye Çalışmaları, Aktiviteler, Eğitim & Psikolojik Destek Çalışmaları, Moral ve Motivasyon Etkinlikleri yaparak onların yanında olabilirsiniz. Gönüllü olmak ve çocuklarımıza umut olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

“Bir çocuk güler, dünya güler”

Bugün Sevgi Günü!

14 Şubat 2018’de Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Bölümündeki ilk etkinliğimizi yaptık. Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz, Genel Müdürümüz Petek Kışlalı, Proje Koordinatörümüz Onur Arduç, Kızılay Maltepe Başkanı Köksal Köse ve Yönetim Kutulu Üyesi Filiz Kotan, Çalışanlar Naciye Kotan ve Nur Barut’un katılımıyla gerçekleşen keyifli etkinliğimizde Dr. Hüseyin Tırman da armağanlarıyla miniklerimize moral oldu.

Sevgi, sağlık ve umut dolu bir yaşam miniklerimizin olsun...

"İyi kitaplar, en gerçek dostlarımızdır"

15 Şubat Perşembe günü, çocuklarımız için hazırladığımız kitaplığa ilk kitaplar geldi. Sevgili dostlarımız Erdem İpekçi ve Tuğba Koç, miniklerimizin hayal dünyalarını geliştirecek, keyifli, eğitici ve öğretici kitaplarla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Bölümünü ziyaret ettiler. 
Sevgi ve umut dolu bu ziyaretleri ve hediyeleri için kendilerine yürekten teşekkür ederiz...

Bilgi en doğru ilaçtır... Doğru bilgi yaşatır...

Doğru ve güvenilir bilginin adresi KansersizYaşamTV, Hıncal Uluç`un 16 Şubat 2018 tarihli köşe yazısında… 

Gençlik Komitemizden miniklerimize hafta sonu sürprizi!

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Bölümüne yerleşen miniklerimiz için gerçekleştirdiğimiz etkinlikler hızla devam ediyor. 17 Şubat 2018 Cumartesi günü Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi, tedavi gören miniklerimizle tanışmak, onlara moral ve umut olmak için Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Bölümünde tanışma ve sosis balon partisi yaptılar. Mutluluğunuz umut, moral ve şifa olsun çocuklar... Bu keyifli etkinlikte emeği geçen tüm genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz...

Gözlerinizi masal gibi bir güne açın çocuklar!


Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Bölümü yataklı servisinin odalarının tavanlarını gördünüz mü?

Miniklerimizin en sevdiği çizgi film kahramanlarının keyifli hikayelerinin farklı ressamlar tarafından çocuklarımıza zarar vermeyecek süt bazlı, organik boyalarla resmedildiği tavanlar güne umut dolu bir başlangıç yapmaları ve güzel hayaller kurmaları için hazırlandı.

1001 Gece Masallarından ilham alan; sağlığı, özgürlüğü çağrıştıran renklerin ve iştah açıcı tonların kullanıldığı bu görseller miniklerimize umut ve şifa olsun…

Bugün de kapılarımız umut için aralandı! 

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Bölümü Yataklı Servisinin 21 Şubat 2018 Çarşamba günkü misafiri Sevgili Özge Biroğlu`ydu... Çocuklarımızı ziyaret ederek hediye kitaplar getiren, Özge Biroğlu`na umut ve neşe dolu ziyareti ve anlamlı hediyeleri için teşekkür ederiz...  

Yaşamı anlamlı kılan, başka yaşamlara da dokunabilmek değil midir?  Bu güzel gülümsemelerin nedeni, Şişli Etfal Hastanesindeki oyun odamızın ziyaretçileri... Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü öğrencileri, hazırladıkları etkinliklerle miniklerimize neşe ve umut olmak için oyun odamızdaydılar...

Bu keyifli ziyaret ve unutulmaz anlar için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Kansersiz yaşam için Nisan’da Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek etkinliğimiz için geri sayım başladı.

Yıldız olmak için doğmuş 9 yaşındaki Lara, İngiltere’den gelip sizler ve kanser hastası çocuklar için açılışta söyleyeceği şarkıya sevgili İcra Komitesi üyemiz Soprano Banu Karaca ile çalışmaya başladı.

The countdown has started for the event that takes place in Turkey for the first time, to raise awareness for a life without cancer.

A star born 9 year old singer Lara, is studying with our commitee member Soprano Banu Karaca for a special opening song which she will come from England to sing for you and for childhood cancer patients.

Yaşamı anlamlı kılan, başka yaşamlara da dokunabilmek değil midir?

Bu güzel gülümsemelerin nedeni, Şişli Etfal Hastanesindeki oyun odamızın ziyaretçileri...  

Haliç Üniversitesi Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü öğrencileri, Minik Kahramanlar Projesi kapsamında hazırladıkları etkinliklerle miniklerimize neşe ve umut olmak için oyun odamızdaydılar...  

Bu keyifli ziyaret ve unutulmaz anlar için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Miniklerimizin gülümsemesiyle renklendi günümüz...

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji & Hematoloji Servisindeki çocuklarımız sevgili oyun ablamız Emine ile ebru yaparak keyifli bir pazar geçirdiler.

Yeni umutlar, yeni projeler...

28 Şubat 2018’te Kansersiz Yaşam Derneği ile DenizBank el ele verirse neler yapabilir diye Deniz`in Gönüllüleri ile bir araya gelerek daha sağlıklı ve umut dolu bir gelecek için kolları sıvadık...  

Güzel projeler ve yeni haberler için heyecanla çalışmaya devam... 
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...