Miniklerimize keyifli bir yeni yıl sürprizi de İstanbul Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü “Riders of Bilgi”den... Yeni yılın ilk günlerinde Şişli Etfal Hastanesi’nde tedavi gören çocuklarımız için etkinlik düzenleyip hediyeler dağıtan kulüp üyelerine, bu keyifli anlar ve duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz... 

Riders of Bilgi’den Miniklerimize Sürpriz Ziyaret

10 Ocak 2018 Çarşamba günü Dernek Yönetim Kurulumuz, geride bıraktığımız yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz projelerin değerlendirildiği ve 2018 projelerinin konuşulduğu, yılın ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi... Hep birlikte, sağlık ve umut için çalışmaya devam! Miniklerimizin yüzünden gülümsemenin eksik olmaması dileğiyle…

Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu 2018’in İlk Toplantısını Gerçekleştirdi


GülümseSen Kış Şenliği

13 Ocak Cumartesi günü, çocuklarımız ve aileleriyle GülümseSen Kış Şenliğinde bir araya gelerek çok keyifli zamanlar geçirdik. Kocaman ailemiz ile bir arada olmak hepimiz için çok kıymetli...

Bu unutulmaz anları geçirmemizde katkısı olan tüm dostlarımıza, destekçilerimize ve sponsorlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Ve tabi ki Gençlik Komitemiz ve yeni kurulan, güzel şarkılarıyla çocuklarımızı eğlendiren Gençlik Komitesi Orkestrası...Sizlerle gurur duyuyoruz ve iyi ki varsınız!

Paylaştığımız her güzel zamanın unutulmaz olması ve neşelerinin miniklerimize şifa olması dileğiyle… 

Şişli Etfal’de Hem Spor Hem Eğlence!

Şişli Etfal Hastanesi oyun odamızda, Gençlik Komitemizin organizasyonu ile hareketli ve eğlenceli saatler geçirdik. Yoga eğitmeni Hilal Hançer eşliğinde gerçekleşen etkinlikte çocuk yogası ile tanışan miniklerimizin keyifli anları için emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz...

Açık Açık ile 2018 Yılı Trendleri için Bir Araya Geldik


18 Ocak 2018 Perşembe günü Açık Açık platformunda yer alan STK’larla birlikte İdil Akın`dan 2018 yılı trendlerini dinledik. İletişim süreçlerinin, yönelimlerin, stratejilerin ve en çok da bunların iyiliğe nasıl dönüştürülebileceğinin konuşulduğu bu verimli ve keyifli etkinlik için sevgili İdil Akın’a ve Açık Açık’a teşekkür ediyoruz.

"Kansersiz Yaşam Anneleri Eğitim Seminerleri"nin İkincisi Başladı

Hastanede geçen, en değerlileri olan çocukları için adanmış yaşamlarına dokunmak için ne yapsak az! Onların her biri çok güçlü ve mücadeleyi bilen kadınlar. Hayata, sosyal ve ekonomik olarak daha fazla dahil olabilmeleri için destek ve motivasyon şart. 

Kansersiz Yaşam Derneği’nin İnterfed Yönetim Eğitim ve Finansal Danışmanlık ile birlikte KOSGEB desteği ile sürdürdüğü "Kansersiz Yaşam Anneleri Eğitim Seminerleri"nin ikincisi bugün Şişli Etfal Hastanesi’nde başladı. Tedavi gören miniklerimizin fedakâr anneleri ile birlikte, Derneğimizin gönüllü Klinik Psikoloğu sevgili Zehragül Balık’ın katıldığı eğitim seminerinin ilk günü olan 20 Ocak 2018 Cumartesi, Doç. Dr. Banu Sezginer ile bir aradaydık. Miniklerimizin annelerinin motivasyonları ve sosyal hayata entegrasyonlarına yönelik bu çalışmanın değeri ve önemi hepimiz için çok büyük. Başarılı ve daim olması dileğiyle...

Kansersiz Yaşam TV Basın Lansmanı Gerçekleşti

"Bilgi en doğru ilaçtır" diyerek yola çıkarak hayata geçirdiğimiz; ülkemizde en çok eksikliği hissedilen, kanser ve sağlıklı yaşam konusundaki bilgilerin, Kansersiz Yaşam Derneği Bilimsel Komitesi`ndeki profesör, doktor ve uzmanlar tarafından detaylı olarak anlatıldığı, sunum ve içeriğindeki yeniliklerle, pek çok ilke imza atan KansersizYaşamTV`nin Basın Lansmanı bugün gerçekleşti...
Toplantıda bizleri yalnız bırakmayan değerli basın mensuplarına, Bilimsel Komite Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Demiray`a ve dostumuz, destekçimiz Sevgili Mustafa Ceceli`ye teşekkür ederiz.

25 Ocak Dünya Cüzzam Günü

25 Ocak Dünya Cüzzam Gününde, Ülkemizde Cüzzam hastalığını ortadan kaldıran ve yaşamını bu uğurda adayan değerli bilim insanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ı saygı ve rahmetle anıyoruz. Lepra Basili ile oluşan ve kronik seyirli bir enfeksiyon hastalığı olan Cüzzam öncelikli olarak sinirleri ikincil olarak ise deriyi ve diğer organları tutabilen bir hastalıktır. Solunum yolu ile bulaşan, yetersiz beslenmenin ve kötü hijyenik şartların hakim olduğu nemli ve sıcak, tropik iklimlerde sıklıkla görülen Cüzzam hastalığı erken tespit edildiği takdirde yayılmadan tedavi edilebilmektedir. Ayrıca, verem aşısının, direnci arttırarak hastalıktan koruyucu etkisi bulunmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü` nün verileri dünyada 10-12 milyon lepra hastası bulunduğunu söylemektedir. Sağlık Bakanlığı verilerine göre ise Türkiye`deki hasta sayısını 4000 olarak bildirmektedir.

Cüzam hastalığının erken belirtileri vücutta görülen birkaç tane açık renk veya pembemsi leke ile başlar. Bu lekelerde duyu kaybı gözlenebilir. Bazı hastalar el veya ayak parmaklarında uyuşmalarla da kendini gösterebilir. 
Öte yandan, deride kuruma, tüy dökülmesi, yüzeyel sinirlerin kalınlaşması da dikkat edilmesi gereken belirtilerdir. Cüzzam/Lepra Hastalığı erken belirtilerle teşhis ve tedavi edildiğinde, ilerlemesi önlenebilir ve bu belirtiler gerileyip kaybolabilir.

Şişli Etfal’de Moral ve Motivasyon Etkinlikleri

Şişli Etfal’deki miniklerimiz için moral ve motivasyon etkinlikleri ve ziyaretleri devam ediyor. Hastanede tedavi gören miniklerimizin ziyaretçileri 100.Yıl Altın Lions Kulübü adına Kulüp Başkanı Safiye Ayberk, Başkan Yardımcısı Fatma Altun, 118YLions Federasyonu ve Kabataş Erkek Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileriydi.

Birlikte biriktirdiğimiz anılar ve bu keyifli ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz… 

Ozan Tufan Şişli Eftal’de


Çocuklarımızın neşesinin eksik olmaması için düzenlediğimiz moral ve motivasyon etkinliklerinin, gerçekleşen ziyaretlerin kalbimizdeki yeri ayrı!

Şişli Etfal Hastanesi yataklı servisinin bugünkü ziyaretçisi Fenerbahçeli futbolcu sevgili Ozan Tufan’dı. Tedavi gören miniklerimize moral veren ve birlikte keyifli zamanlar geçiren Ozan Tufan’a bu anlamlı ziyareti için teşekkür ederiz.
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...