Faaliyetlerimiz \ Gülümse SEN

<<< geri

1. Moral ve Sosyal Destek Aktiviteleri

EN ANLAMLI SAYI

Kansersiz Yaşam Derneği Spor Komitesi’nin organize ettiği özel basketbol karşılaşmasında kanser hastası çocuklar, uzun süredir kaldıkları hastane ortamından uzaklaşıp moral buldular.


GÜLÜMSE SEN ÇOCUK PANAYIRI

İstanbul’daki hastanelerin çocuk onkoloji servislerinde yatan ve ayakta tedavi gören kanser hastası çocukların ve ailelerin katılımıyla her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 500 kişinin ağırlandığı Gülümse Sen Çocuk Panayırı’nda, çocuklarımızın kendilerini masal diyarında hissetmesi sağlanırken, ailelerine de uzman onkopsikologlar tarafından profesyonel destek verilmektedir.

2. Yenileme ve İhtiyaçlara Yönelik Destek Aktiviteleri

ALIŞVERİŞ YAŞATIR 2015 ALIŞVERİŞ ŞENLİĞİ

Seçkin markaları, seçkin ziyaretçilerle buluşturan artık geleneksel hale gelen  Alışveriş Yaşatır Alışveriş Şenliği, 2015 yılında Türkiye’deki kanser hastası çocukların tedavi süreçlerinin ve hayat kalitelerinin artırılmasına maddi destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Stand kira gelirleri ve giriş bileti (kişi başı 30 TL) gelirlerinin tümü, Kansersiz Yaşam Derneği’nin Gülümse SEN projesine aktarılmıştır. Elde edilen gelir ile, ayda 800 kanser hastası çocuğa hizmet veren 650m2 alana yayılmış olan Şişli Etfal Çocuk Onkoloji servisi yenilenmiş ve teknik malzeme ihtiyaçları giderilmiştir.


EĞİTİM VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Kansersiz Yaşam Derneği’nin katkılarıyla yenilenen Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Servisi’nde, haftada 5 gün hastanede olan çocuklara, gönül üyeleri tarafından eğitim verilmekte ve atölye çalışmaları ile sosyal ve psikolojik gelişmelerine katkıda bulunulmaktadır.


KOŞAN MELEKLER

Dernek bünyesi altında maratonlarda koşarak bağış toplayan Koşan Melekler` in Genevre, Runtalya, İstanbul, İznik ve Bozcaada maratonlarından elde ettikleri gelirler ile Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Çocuk Onkoloji Servisi’nin refakatçı yatakları yenilenmiş ve ihtiyaçları giderilmiştir.   Bu başarılı aktivite, Kansersiz Yaşam Derneği’nin “Sporcu Melekler” projesine ilham kaynağı olmuştur. Sporun her dalından profesyonel ve amatör sporcuların katılımıyla, Kansersiz Yaşam Derneği’nin Sporcu Melekler`i, herkes için sağlıklı ve kaliteli yaşam anlayışını topluma yaymak amacıyla mücadelelerine devam etmektedirler.
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...