Bilimsel Komite Başkanımız Mutlu Demiray`dan Aziz Sancar Ziyareti…


Bilimsel Komite Başkanımız, Medikal Onkoloji Uzmanı Prof.

Dr. Mutlu Demiray`dan mesaj var! Tübitak MARTEK Başkanı Sn. Orhan Çömlek ile birlikte çıktıkları Amerika seyahatindeki duraklarından biri Chapel Hill idi. Burada Prof. Dr. Aziz Sancar’ı da ziyaret Prof. Demiray’dan bizlere gelen mesajı sizlerle de paylaşıyoruz:

"Güzel bir Chapel Hill sabahından selamlar... Benim icin çok harika bir deneyimdi. Burası tamamen bir bilim yuvası ve Sayın Aziz Sancar hocamızın etkisi her yerde hissediliyor. Mehmet Kesimer hocamız da çok önemli ve değerli bir yere sahip. Ortamlarda sürekli yapılan çalışmalar ve bunların insanlığa olabilecek katkıları konuşuluyor. Bir sonraki Nobel`i kimin alabileceği konuşuluyor. Harika bir 3 gündü; bir çok bilim insanıyla tanıştım. Özellikle, curcuminle yoğun calışmalar yapılmakta. Gary Asher ile işbirliği icin sözleştik. Kanser merkezinde curcumin+ironotekan calışmalarını tamamlamışlar. Biz de deneyimlerimizi konuştuk; tabi ki yaptıklarımızı paylaştık, onları oldukça şaşırttık. 

Bilim emek ve "adanmışlık" ister!"

Gülümsemek iki insan arasındaki en kısa mesafedir!

16 Eylül’de çocuklarımız için her yıl düzenlediğimiz geleneksel GülümseSen Çocuk Şenliğini gerçekleştirdik. Derneğimizin moral ve motivasyon etkinlikleri arasında özel ve önemli bir yere sahip olan GülümseSen Çocuk Şenliği hem çocuklarımız hem de aileleri için düzenlenen eğlenceli ve destekleyici aktivitelerden oluşuyor. Bizler için çok anlamlı ve değerli olan bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza, gençlik komitemize ve tabi ki en önemlisi çocuklarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.Şenliğimizde, bizlerle birlikte olarak miniklerimize moral veren can dostumuz Mustafa Ceceli`ye, Galatasaraylı futbolcu Ryan Henk Donk`a, Beşiktaş futbol kulübünden bizleri yalnız bırakmayan Tolga Zengin ve Necip Uysal`a, sevgili Cem Belevi`ye, Ömür Gedik`e; şenlik alanını çocuklarımız için konforlu ve eğlenceli halegetiren Eslem dijital ve talha kumaşcilik`a Fabric House`a, miniklerimizi güvende hissettiren Medicana Sağlık Grubu`na, Mayplast`a, Umur Kırtasiye`ye, Armağan Oyuncak`a, ETİ`ye, Pınar Ertaç ve Başak Balaban`a, Sbarro Türkiye`ye, Uludağ İçecek`e, Manolya Pastaneleri`ne, Marsmellow Yemekhane`ye, Görgülü Pastaneleri`ne, Sait Efendi`ye, Gürkan Şef Steakhouse`a, Erkan&Olivia Mecit`e, Kiddy Family Club`a, Gym Gym Boree`ye, Bubble Show için Emre Bey`e, Aktivite Animasyon ve Etkinlik Hizmetleri`ne ve tabi ki harikulade bir atmosferde bu etkinliği yapmamıza imkân tanıyan Enka Spor Kulübü Tesislerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hep Birlikte GülümseSen Dedik!


Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi 25 Eylül 2017 Pazartesi günü yeni dönemde gerçekleşecek olan projeler ve etkinlikler için Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz Kocaömer ve Dernek Genel Müdürümüz Petek Kışlalı`nın da katılımları ile toplandı.


Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi 25 Eylül’de Toplandı!


Moral ve Motivasyon Etkinliklerimiz Şişli Etfal’de de Devam Ediyor!Bugün Şişli Etfal`de miniklerimize bir sürpriz vardı. Sosis balon partisinde eğlenip renkli ve keyifli zaman geçiren miniklerimizin neşeleri bol, gülümsemeleri daim olsun! Organizasyon için Betül Bayraktar ablalarına kocaman teşekkürler...
Kansersiz Yasam Anneleri 1. Eğitim Semineri Sertifika GünüAnnelerimiz, Kansersiz Yaşam Anneleri…

Bazıları çocuklarını kanserden kaybetti, bazılarının çocukları hala bu mücadeleyi veriyor, bazıları ise iyileşti. Artik bu cefekar, vefali anneler kendi işlerine kurabilecekleri bir eğitim aldılar.  

29 Eylül 2017 Cuma günü, Kansersiz Yaşam Derneği projesi olan, “Kansersiz Yasam Anneleri 1. Eğitim Semineri Sertifika Günü" gerçekleşti. İnterfed Yönetim Eğitim ve Finansal Danışmanlık ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile gerçekleşen seminerlerin sertifikalarını ve Kansersiz Yaşam Derneği teşekkür belgelerini çok değerli annelerimiz; Nazik Yokuş, Sema Akyan, Ayşe Okur, Sakine Sarttaş, Sultan Er, Unzule Koca, Kevser Dernek, Reyhan Ertaş, Hatice Balcı, Şehri Çelikel, Rule Alnama, Ayşe Ölmez’e takdim ettik. Törende hem duygusal hem de keyifli anlar yaşandı. Organizasyonu gönüllü olarak üstlenen BBM Organizasyon`a ve destekleyen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.


Dünya Kalp Federasyonu tarafından düzenlenen ve ilki 2000 yılında kutlanan Dünya Kalp Günü aracılığıyla, Dünya Kalp Federasyonu üyeleri, tütün kullanımı, sağlıksız beslenme ve fiziksel aktivite yoksunluğu gibi başlıca risk faktörlerinin kontrol altına alınması ile kalp hastalığı ve inmeye bağlı erken ölümlerin en az %80`inin önlenebileceğini tüm dünyaya duyuruyor.


Türkiye Kardiyoloji Derneğinin paylaştığı bilgilere göre kalp sağlığınızı büyük oranda korumak için 4 adım yeterli!


1. Hareket edin. Haftada beş kez 30 dakika süreyle yapılan orta zorlukta aktiviteler, kalp hastalığı ve inme riskini azaltır.

2. Kalp sağlığına iyi gelen besinler tüketin. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları, dünyada önde gelen 10 ölüm nedeninden 4`ü ile doğrudan bağlantılıdır! Meyve ve sebzeler açısından zengin olan kalp sağlığı dostu bir beslenme şekli, kalp hastalığı ve inmeden korunmaya yardımcı olur.
3. Tütüne "hayır"! Sigarayı bırakmak ve sigara dumanına pasif maruziyetten korunmak, kalp hastalığı ve inme riskini azaltır.
4. Kan değerlerinizi ve kilonuzu öğrenin. Hekime başvurun; kan basıncı, kolesterol ve glukoz düzeylerinizi, kilonuzu ve vücut kütle indeksinizi (VKİ) ölçtürün.

Sağlıklı günlerde bir arada olmak dileğiyle...


15 Eylül Dünya Prostat GünüÜlkemizde erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü prostat kanseri, kanserden kaynaklanan ölümlerde ise ikinci sırada gelmektedir. Prostat kanserinin erken evrede teşhis edilmesi önem taşımaktadır. Bu nedenle, 

50 yaş üstünde olan ve akrabaları içerisinde prostat kanseri olan 40 yaş üstü her erkeğin her yıl bir kez prostat muayenesi olması ve kan tetkiki yaptırması gereklidir. 

Bunun dışında her erkeğin yıllık düzenli ürolojik muayene ve kan tahlillerini yaptırması öneriliyor. 

Başlarda herhangi bir belirti vermeyen prostat kanserinde tümör büyüdükçe idrar kanalına olan baskısı artar ve kişi daha zor, daha ağrılı ve daha sık idrara çıkmaya başlar. Prostat kanseri zamanla prostat bezinden dışarı çıkar ve çevredeki bezelere doğru yayılır. Sinsi hastalık daha sonra kemik ve diğer organlara dağılır. Bundan sonra vücut, sırt ve eklem ağrıları başlar. Prostat kanseri, 65 yaş üstü erkeklerde ağırlıklı olarak görülür.29 Eylül Dünya Kalp Günü


desteği ile gerçekleşen seminerlerin sertifikalarını ve Kansersiz Yaşam Derneği teşekkür belgelerini çok değerli annelerimiz; Nazik Yokuş, Sema Akyan, Ayşe Okur, Sakine Sarttaş, Sultan Er, Unzule Koca, Kevser Dernek, Reyhan Ertaş, Hatice Balcı, Şehri Çelikel, Rule Alnama, Ayşe Ölmez’e takdim ettik. Törende hem duygusal hem de keyifli anlar yaşandı. Organizasyonu gönüllü olarak üstlenen BBM Organizasyon`a ve destekleyen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...