Cumhurbaşkanımızdan yapımını üstlendiğimiz "Ümraniye Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Onkoloji/Hematoloji Yataklı Servisi ve İlik Nakli Bölümü"nün açılışı için sözü aldık!

Söz mü? 
Söz!

Türkiye Büyük Millet Meclisi 26. Dönem 3. Yasama Yılı`nın açılışında gerçekleşen resepsiyona Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz Kocaömer, Asbaşkanımız Pınar Bahçekapılı ve Dernek üyemiz Derya Coşkun katıldılar.
Çocuklar arasında ortak duygular oluşması ve uluslararası barışın pekişmesini sağlamak amacıyla kutlanan bu anlamlı gün; aynı zamanda yoksulluk, açlık, çocuk işçiliği, eğitim ve sağlık eşitliği gibi çocukların refahını ve geleceklerini etkileyen ve ilgilendiren konulara da dikkat etmek için düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.
Bizler de çocuklarımıza daha mutlu, sağlıklı, umut dolu ve tabi ki kansersiz bir yaşam diliyor, tüm çocukların Dünya Çocuk Günü’nü sevgiyle kutluyoruz.

2 Ekim Dünya Çocuk Günü’nü Kutladık


Kanatlarımıza büyük bir destek de Abdi İbrahim firması çalışanlarından. Genel merkez, fabrika ve saha çalışanları; toplam 113 kişi Kansersiz Yaşam Derneği Sporcu Meleği olarak miniklerimize umut ve şifa olmak için 12 Kasım’da koşacaklar!
Abdi İbrahim genel merkezinde Sporcu Melekler ailemize katılan sporcularımızla bir araya geldik ve projemizi anlatarak; kayıt ve bağış toplama süreçleri hakkında gönüllü koşucularımızı bilgilendirdik... Desteğiniz için yürekten teşekkürler

Abdi İbrahim Çalışanları Çocuklara UMUT Olmak İçin Sporcu Meleklerle Koşuyor!


Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden haber var!

Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor… Bugün Dernek Genel Müdürümüz Petek Kışlalı ve Genel Koordinatörümüz Onur Arduç, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde miniklerimizin tedavi görecekleri odaların tefrişi için gerekli düzenlemeleri yaptılar. Umut dolu, kansersiz bir yaşam dileğiyle…

Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı


Ekim ayı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından meme kanseri hakkında farkındalık ve bilinçlenme ayı olarak kabul edilmiştir. Bu ay içerisinde yapılan etkinlikler ve sağlık taramaları ile amaçlanan, 20 yaş ve üzerindeki kadınların meme kanseri hakkında bilgi edinmeleri ve erken tanı ve tedavi yöntemleri hakkında bilinçlendirilmeleridir.

Erken evrelerinde belirti göstermeyen meme kanserlerinin fark edilmesi ve tedaviye başlanabilmesi için kadınların önerilen kontrol yöntemlerini uygulamaları, kendi kendilerine meme muayenesini sık sık yapmaları önemlidir. Ailesinde kanser hikayesi olması, ırk, ilk adet görme yaşı faktörler meme kanserine yatkınlık konusunda ön bilgi toplanması için istenen bilgilerdir. Öte yandan alkol, sigara kullanımı, beslenme alışkanlıkları, fazla kilo ve uygulanan hormon tamamlayıcı tedaviler meme kanseri riski açısından sorgulanması gereken dinamiklerdir.
Konsept dünya markalarını, kadın girişimcileri ve Türk tasarımcıları bir araya getiren A Day of Fashion by Alaluxa, Sevgili Leyla Alaton`un moderatörlüğünde gerçekleşti. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu, birbirinden keyifli anlara tanıklık ettiğimiz bu etkinliğinin giriş ücretleri çocuklarımıza umut ve şifa olmak için Kansersiz Yaşam Derneği`ne bağışlandı. Bu güzel günü bir sosyal sorumluluk ile taçlandırma sürecinde katkı sağlayan ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz 

Türkiye’de İlk Olma Özelliği Taşıyan, “Renkli Düşler Oyun Alanı” Hizmete Girdi!


Kansersiz Yaşam Derneği olarak yenlikçi ve yaratıcı projelerle miniklerimizin ve ailelerin yanındayız!

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan, “Renkli Düşler Oyun Alanı” bugün hizmete giriyor… Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile işbirliği içerisinde yaşama geçirdiğimiz Sağlıklı Çocuk Oyun Alanı projemiz tamamlandı. Artık Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hastaneye gelen bir anne ya da babanın çocuğu ile birlikte muayene olma zorluğunu göz önüne alarak, muayene işlemleri bitene kadar çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri uzman personellerin olduğu keyif dolu bir oyun alanı var.

Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Özdil, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesin Başhekimi Doç Dr. Necdet Sağlam ve Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz Kocaömer’in açılışını yaptığı bu renkli ve eğlenceli alanda miniklerimize keyifli zamanlar geçirmelerini; ailelerine ise gönül rahatlığı içinde sağlık hizmeti almalarını diliyoruz. Sağlıklı ve kansersiz bir yaşam için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor…

A Day of Fashion by Alaluxa’nın Giriş Ücretleri Miniklere Umut Oldu!

Meme kanserinin erken teşhisi için; 20’li yaşlardan itibaren düzenli olarak kendi memenizi elle kontrol ediniz.  (Detaylar için https://www.acibadem.com.tr/memesagligi/kendi-kendine-meme-muayenesi/) Doktorunuza düzenli aralıklarla meme muayenesi yaptırınız;  20-30’lu yaşlarda aşağı yukarı 3 yılda bir kez, 40 yaşından sonra yılda bir kez mamografi çektiriniz. Yüksek risk taşıyorsanız doktorunuz mamografiye ek olarak yılda bir kez MR incelemesi isteyebilir. 

Meme kanserinden korunmak için ise; İdeal kilonuzu koruyun, Kadınlık hormonu ilaçlarından mümkün olduğunca uzak durun, Düzenli olarak spor yapın,  Alkol tüketimini azaltın, Sigarayı bırakın.

Kaynaklar: American Cancer Society, National Cancer Institute, Düzen Laboratuvarlar Grubu Acıbadem Sağlık Grubu

Resepsiyon sırasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan yapımını üstlendiğimiz "Ümraniye Devlet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Onkoloji/Hematoloji Yataklı Servisi ve İlik Nakli Bölümü"nün açılışı için sözümüzü de aldık. Başlayan yeni Yasama Yılı`nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

Miniklerimize ve Annelerine Keyifli Bir Moral Günü

Gençlik Komitesi üyemiz Metin Çolak`ın aracılığıyla miniklerimiz ve anneleri Oro Therapy Türkiyenin misafiri oldular! Kendilerine moral ve motivasyon sağlayan bu keyifli güne katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz...

Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı’nda Kadınlara Özel Çay Saati

Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı kapsamında, Bilimsel Komite Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Demirayın katılımlarıyla 24 Ekim`de Shangri-La Bosphorus, Istanbulda gerçekleştirdiğimiz Kadınlara Özel Çay saatinde; kanserden korunmak için neler yapmalıyız ve nasıl sağlıklı kalırız? diye biz sorduk Bilimsel Komite Başkanımız, değerli hocamız Prof. Dr. Mutlu Demiray cevapladı!

Bu günün düzenlenmesinde emeği geçen herkese, bizleri yalnız bırakmayan basın mensuplarına ve katılan tüm dostlarımıza yürekten teşekkürler.

Miniklerimiz İçin Sihir Dolu Bir Gün

Bugün Şişli Etfal`deki miniklerimizin çok sihirli bir misafiri vardı. Sabah kahvaltı ile güne hep birlikte başlayan miniklerimiz, daha sonra sihirbazlık gösterileri ile keyifli anlar yaşadılar. Bu keyifli etkinlik için 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu 100. Yıl Altın Lions Kulübü Başkanı Safiye Ayberk’e ve Kulüp üyeleri Özlem Oğul, Aslı Sezgen ve Füsun Başak’a teşekkür ederiz. Yüzünüzdeki gülümseme daim olsun...

Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü Kutladık

Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünün zorlu mücadeleler ve kutlu zaferler ardından ilan edildiği bu günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin eşsiz mirasının koruyucuları olarak Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıldönümünü coşku ve gururla kutluyoruz.
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...